Białystok Sport.pl > 

Ekstraklasa. Szkocki obrońca nowym zawodnikiem Jagiellonii

PAP

2017-01-26, godz. 16:38

Szkocki obrońca Ziggy Gordon podpisał w czwartek kontrakt z liderem ekstraklasy piłkarskiej Jagiellonią Białystok. 23-letni zawodnik, który ma polskie korzenie, związał się z białostockim klubem półroczną umową z opcją przedłużenia - poinformowała Jagiellonia.

AGNIESZKA SADOWSKA

Gordon, który w swojej piłkarskiej biografii ma występy w młodzieżowej reprezentacji Szkocji, jest nominalnie prawym obrońcą, ale może występować również na środku oraz na lewej stronie defensywy. Od początków kariery związany był z klubem Hamilton Academical FC; przed obecnym sezonem przeszedł do Partick Thistle (obecnie siódme miejsce w szkockiej ekstraklasie).

To drugi zawodnik pozyskany przez białostocki klub w przerwie rozgrywek. Pierwszym był litewski pomocnik, reprezentant tego kraju Arvydas Novikovas, który trenuje z zespołem trenera Michała Probierza na zgrupowaniu w Turcji. Transfer Ziggy'ego Gordona ma zwiększyć rywalizację na prawej obronie Jagiellonii. W pierwszej części sezonu, przy słabszej dyspozycji, a potem po kontuzji Łukasza Burligi, najczęściej na tej pozycji występował kapitan zespołu Rafał Grzyb.Wielkie gwiazdy zmienią klub w ostatniej chwili? Koniec okna transferowego coraz bliżej!


Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Białystok