Białystok Sport.pl > 

Ekstraklasa. Litwin Novikovas w Jagiellonii

PAP

2017-01-13, godz. 16:26

26-letni reprezentant Litwy Arvydas Novikovas podpisał w piątek z Jagiellonią trzyletni kontrakt - poinformował białostocki klub. Wcześniej lider piłkarskiej ekstraklasy porozumiał się z Vfl Bochum w sprawie transferu zawodnika.

INTS KALNINS/REUTERS

Skrzydłowy Novikovas występował zarówno w młodzieżówce, jak i pierwszej drużynie narodowej. W Jagiellonii będzie drugim Litwinem obok Fiodora Cernycha.

To pierwszy nowy zawodnik pozyskany przez lidera w zimowej przerwie rozgrywek. Równolegle odchodzą zawodnicy, którzy nie zdołali się przebić do pierwszego składu. Umowę z klubem rozwiązał obrońca Łukasz Sołowiej, wolną rękę ma napastnik Łukasz Sekulski, ostatnio wypożyczony do Korony Kielce.

Białostoczanie w poniedziałek wznowili treningi po urlopach. W sobotę mają w planie u siebie pierwszy sparing z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. W niedzielę wyjadą na trzytygodniowe zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegrają sześć meczów kontrolnych, m.in. z Łudogorcem Razgrad, Dynamem Tbilisi i Terekiem Grozny. Do kraju wrócą 5 lutego. Tydzień później wznowią rozgrywki meczem na szczycie tabeli ekstraklasy - w Gdańsku spotkają się z wiceliderem Lechią.Pamiętacie ich? Na pewno! Byłe gwiazdy ekstraklasy do wzięcia za darmo
Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Białystok